Brylanty

Brylanty

Złota Biżuteria z Brylantami


Diament, który został poddany szlifowi jubilerskiemu (brylantowemu) nazywany jest brylantem. Szlif ten wykorzystuje się od XVII wieku, kiedy to Vicenzio Peruzz nadał nową formę najtwardszemu minerałowi, który występuje w naturze. Omawiany szlif brylantowy posiada takie cechy szczególne jak: niemniej niż 57 skośnych ścięć narożnika oraz kształt stożka. Cena złotej biżuterii z brylantami zależna jest  od czystości, barwy oraz karatów czyli wagi. Stosowane są najczęściej w pierścionkach, kolczykach czy przywieszkach.

Jednym z najdrożej sprzedanych minerałów na świecie jest 24,78 karatowy brylant, który wyróżnia się odcieniem różowego wina musującego. Został on wylicytowany za 46 milionów dolarów amerykańskich. Drugim wartym opisu kamieniem jest ważący 3106 karatów diament Cullinan. Minerał ten został wydobyty w 1905 roku w Pretorii, a następnie podarowany królowi Edwardowi VII podczas uroczystości jego sześćdziesiątych szóstych urodzin.

Brylant jest kamieniem szlachetnym, który zawsze nadaje osobie go noszącej klasę oraz podkreśla urodę posiadacza. W wierzeniach uważa się, że diamenty posiadają moce powodujące szczęście oraz satysfakcje. Pierścionki z brylantem wybierane są najczęściej na  zaręczyny, jako symbol oddania i miłości. Mogą to też być kolczyki czy zawieszki.zawsze posiadają odpowiedni certyfikat.

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-12 z 111

Ustaw kierunek malejący
Strona
na stronę
Co to jest? Sprawdź "Zapamiętaj mnie" wobec dostęp Twój koszyk na tym komputerze, nawet jeśli nie jesteś zalogowany.